KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14052186
nr 1405 2186
Marie Louise Fundahn Kuylenstierna
(1847-1940), Sverige
Oljemålning, Fjällandskap. Signerad a tergo. Olja på pannå, 40x26 cm, yttermått inklusive ram: 49x35 cm
Marie Louise Fundahn Kuylenstierna, svensk bildkonstnär född 1847, död 1940.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
350 kr
måndag 21 juni 2021
kl 20:06:59
9/6 21:50:30
300 kr
21/6 20:01:59
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Marie Louise Fundahn Kuylenstierna